Dover in Košakova do dveh naslovov na DUP v plavanju

Dover in Košakova do dveh naslovov na DUP v plavanju

Slovenska univerzitetna športna zveza (SUSA) je pretekli teden na kopališču Kodeljevo priredila DIMSPORT Državno univerzitetno prvenstvo v plavanju.

Udeleženci prvenstva so tekmovali v štirih posamičnih disciplinah in eni štafetni preizkušnji.

V moški konkurenci je nase opozoril Luka Dover, študent Fakultete za računalništvo in informatiko (Univerza v Ljubljani/FRI), ki je zmagal na 50 metrov prsno (29,93) in 50 metrov prosto (24,29).

Dover je v obeh kategorijah zmagal prepričljivo. Na 50 metrov prsno sta se za njim zvrstila Nejc Šimenko s Fakultete za šport (Univerza v Ljubljani/FŠ) s časom 31,10 in Tilen Jeglič z Ekonomske fakultete (Univerza v Ljubljani/EF) s časom 31,32, na 50 metrov prosto pa Tilen Jeglič (25,01) in Kristjan Meža s Fakultete za kemijo in kemijsko tehnologijo (Univerza v Ljubljani/FKKT) s 25,24.

Tudi v ženski konkurenci je bila plavalka z dvema posamičnima zmagama. To je bila Anemari Košak s Fakultete za šport (Univerza v Ljubljani/FŠ), ki je bila nepremagljiva na 50 metrov delfin (28,17) in 50 metrov prosto (28,15).

V prvi disciplini sta se na zmagovalni oder uvrstili še Tamara Govejšek (Univerza v Mariboru/FKKT) s časom 29,48 in Kaja Rožnik (Univerza v Ljubljani/FŠ) s časom 29,89, v drugi disciplini pa slovenska olimpijka iz Ria Tjaša Vozel (Univeza v Mariboru/Fakulteta za varnostne vede) z 28,28 in Tamara Govejšek z 29,04.

Tudi Tjaša Vozel je na Državnem univerzitetnem prvenstvu osvojila zlato medaljo, saj je bila najhitrejša na 50 metrov prsno (33,57). Po svojih nastopih je povedala:

»Študentka sem dobra štiri leta in doslej še nikoli nisem tekmovala na Državnem univerzitetnem prvenstvu, letos pa mi je čas to dopuščal. Sam rezultat ni bil v ospredju, želela sem predvsem nastopiti sproščeno in se srečati z nekdanjimi soplavalci,« je dejala Vozlova in razkrila načrte za preostanek leta: »Od večjih tekmovanj, ki se jih želim udeležiti, je Poletna univerzijada, ki bo avgusta v Tajvanu,« je dodala Vozlova.

Plavalci so nastopili tudi v mešani štafeti 4 x 50 metrov mešano. Zmagala je FŠ v postavi Nejc Šimenko, Anemari Košak, Jaka Kramaršič, Staš Slabe (1:58,76), druga je bila FKKT, za katero so plavali Rok Mihovec, Roberta Mulac, Kristjan Meža in Anže Pavlin (2:05,83), tretja pa Univerza v Mariboru, ki je nastopila v postavi Luka Štraus, Tamara Govejšek, Luka Bombek in Blaž Kugonič (2:06,70).

Najboljši so bili nagrajeni z odličji, ki sta jih podelila predsednik SUSA, mag. Patrik Peroša, in član izvršnega odbora SUSA, Marko Strel.

REZULTATI DUP V PLAVANJU

Študentje

50 m prsno

  1. Luka Dover (Univerza v Ljubljani/Fakulteta za računalništvo in informatiko) 29,93
  2. Nejc Šimenko (Univerza v Ljubljani/Fakulteta za šport) 31,10
  3. Tilen Jeglič (Univerza v Ljubljani/Ekonomska fakulteta) 31,32

50 m delfin

  1. Tilen Jeglič (Univerza v Ljubljani/Ekonomska fakulteta) 27,18
  2. Matevž Strbad (Univerza v Ljubljani/Fakulteta za gradbeništvo in geodezijo) 27,38
  3. Rok Mihovec (Univerza v Ljubljani/Fakulteta za kemijo in kemijsko tehnologijo) 27,91

50 m prosto

  1. Luka Dover (Univerza v Ljubljani/Fakulteta za računalništvo in informatiko) 24,29
  2. Tilen Jeglič (Univerza v Ljubljani/Ekonomska fakulteta) 25,01
  3. Kristjan Meža (Univerza v Ljubljani/Fakulteta za kemijo in kemijsko tehnologijo) 25,24

50 m hrbtno

  1. Jaka Kramaršič (Univerza v Ljubljani/Fakulteta za šport) 30,59
  2. Rok Mihovec (Univerza v Ljubljani/Fakulteta za kemijo in kemijsko tehnologijo) 30,65
  3. Staš Slabe (Univerza v Ljubljani/Fakulteta za šport) 30,98

4 x 50 m prosto

  1. Univerza v Mariboru (Aljoša Trojer, Luka Štraus, Luka Bombek, Blaž Kugonič) 1:45,44
  2. Fakulteta za kemijo in kemijsko tehnologijo (Rok Mihovec, Jure Zekič, Anže Pavlin, Kristjan Meža) 1:47,49
  3. Biotehniška fakulteta (Tim Vidovič, Aleš Golob, Matej Golob, Tihomir Anžur) 1:47,82

Študentke

50 m prsno

  1. Tjaša Vozel (Univeza v Mariboru/Fakulteta za varnostne vede) 33,57
  2. Kaja Rožnik (Univerza v Ljubljani/Fakulteta za šport) 36,38
  3. Roberta Mulac (Univerza v Ljubljani/Fakulteta za kemijo in kemijsko tehnologijo) 36,99

50 m delfin

  1. Anemari Košak (Univerza v Ljubljani/Fakulteta za šport) 28,17
  2. Tamara Govejšek (Univerza v Mariboru/Fakulteta za kemijo in kemijsko tehnologijo) 29,48
  3. Kaja Rožnik (Univerza v Ljubljani/Fakulteta za šport) 29,89

50 m prosto

  1. Anemari Košak (Univerza v Ljubljani/Fakulteta za šport) 28,15
  2. Tjaša Vozel (Univeza v Mariboru/Fakulteta za varnostne vede) 28,28
  3. Tamara Govejšek (Univerza v Mariboru/Fakulteta za kemijo in kemijsko tehnologijo) 29,04

50 m hrbtno

  1. Lucija Kous (Univerza v Ljubljani/Filozofska fakulteta) 31,07
  2. Patricija Kričaj (Univerza v Ljubljani/Filozofska fakulteta) 33,58
  3. Anemari Košak (Univerza v Ljubljani/Fakulteta za šport) 34,73

Mešana štafeta 4 x 50 m mešano

  1. Fakulteta za šport (Nejc Šimenko, Anemari Košak, Jaka Kramaršič, Staš Slabe) 1:58,76
  2. Fakulteta za kemijo in kemijsko tenhologijo (Rok Mihovec, Roberta Mulac, Kristjan Meža, Staš Slabe) 2:05,83
  3. Univerza v Mariboru (Luka Štraus, Luka Bombek, Blaž Kugonič, Tamara Govejšek) 2:06,70
  4. Biotehniška fakulteta (Matej Golob, Tim Vidovič, Tihomir Anžur, Ester Premate) 2:09,63
Facebook Twitter Google+ Pinterest

"Vozovnice" za SUP v odbojki na mivki 2017/18 v Münchnu podeljene

06.06.2018, Državna univerzitetna prvenstva

Športni center „ŠUS na mivki” na Vodnikovi 155 v Ljubljani je v torek, 5. junija 2018, gostil Državno univerzitetno prvenstvo v odbojki na mivki 2017/18. Prvenstvo, ki ga je organizirala Slovenska...

Beri več

Naslov v košarki ponovno Univerzi v Ljubljani

30.05.2018, Državna univerzitetna prvenstva

Košarkarji Univerze v Ljubljani so zmagovalci Državnega univerzitetnega prvenstva v košarki 2017/18, potem ko so z veliko prednostjo premagali tekmece z Univerze v Mariboru in Univerze na Primorskem. Na drugo...

Beri več

Mariborčani osvojili rokometni prestol

30.05.2018, Državna univerzitetna prvenstva

Športna dvorana Srednje tehniške šole v Kopru je danes, 30, maja 2018, gostila Državno univerzitetno prvenstvo v rokometu 2017/18, ki ga je organizirala Slovenska univerzitetna športna zveza (SUSA). Na tekmovanju...

Beri več

Razpis Državnega univerzitetnega prvenstva v rokometu 2017/18

29.05.2018, Državna univerzitetna prvenstva

Športna dvorana Srednje tehniške šole na Šmarski cesti 4 v Kopru bo 30. maja 2018 prizorišče Državnega univerzitetnega prvenstva v rokometu 2017/18. Dogodek bo organizirala Slovenska univerzitetna športna zveza (SUSA)...

Beri več

Razpis Državnega univerzitetnega prvenstva v košarki 2017/2018

29.05.2018, Državna univerzitetna prvenstva

V sredo, 30. 5. 2018, bo v Kopru potekalo Državno univerzitetno prvenstvo v košarki 2017/18. Organizator tekmovanja bo Slovenska univerzitetna športna zveza (SUSA), izvajalec tekmovanja pa Univerzitetna športna zveza Primorske...

Beri več

Mandlova in Meden zmagovalca DUP v triatlonu

27.05.2018, Državna univerzitetna prvenstva

V soboto, 26.5.2018, smo dobili državne univerzitetne prvake v sprint triatlonu za študijsko leto 2017/18. Državnega univerzitetnega prvenstva v triatlonu 2017/18, ki je potekalo na Debelem Rtiču v Ankaranu, se...

Beri več