Hvala in Bogatajeva na DUP v orientaciji suvereno osvojila zlato

Dodatne informacije

  • Galerija slik

  • Hvala in Bogatajeva na DUP v orientaciji suvereno osvojila zlato

    V sredo, 16. maja 2018, je na ljubljanskem Rožniku potekalo Državno univerzitetno prvenstvo v orientacijskem teku 2016/2017, ki se ga je udeležilo 123 tekmovalcev in tekmovalk. Prvenstvo, ki se je začelo ob 17. uri, sta organizirali Slovenska univerzitetna športna zveza (SUSA) in Orientacijska zveza Slovenije (OZS).

    Udeleženci so se lahko pomerili v dveh kategorijah: v tekmovalni kategoriji so tekmovalci in tekmovalke tekli na progi dolgi 5600 metrov, v rekreativni kategoriji pa je bila trasa dolga 3360 m.

    Tekmovanje v tekmovalni kategoriji je štelo tudi kot kvalifikacije za udeležbo na Svetovnem univerzitetnem prvenstvu v orientacijskem teku 2017/18, ki bo potekalo med 17. 7. in 21. 7. 2018 v mestu Kuortane na Finskem.

    V rekreativni kategoriji sta veliko število tekmovalcev in tekmovalk za seboj pustila zmagovalca Manca Kržišnik (Fakulteta za šport) in Martin Rafael Gulin (Fakulteta za kemijo in kemijsko tehnologijo).

    Kržišnikova je prvič nastopala na tekmovanju v orientacijskem teku: »Zelo mi je bilo lepo, res luštno. Presenetilo me je, ker tekmovanje ni bilo tako komplicirano, kot sem mislila. Moral si zgolj ugotoviti, kje si in kam greš. Všeč mi je bilo tudi, da se je dogajalo tu, v Ljubljani. Ta uspeh je zame spodbuda, da se bom šla še kdaj na tekmovanje v orientaciji,« je povedala.

    Gulin pa se bolj pogosto udeležuje orientacijskih tekov: »Zelo sem vesel, da sem dosegel ta rezultat. Danes mi je bila trasa kar všeč, ni bila tako težka. Rad imam orientacijo, in z veseljem se ukvarjam z njo.«

    Gregor Hvala (Naravoslovnotehniška fakulteta) in Tajda Bogataj (Biotehniška fakulteta) pa sta slavila v tekmovalni kategoriji ter si s tem priborila pravico do nastopa na Svetovnem univerzitetnem prvenstvu v orientaciji 2017/18.

    Grega Hvala je član OK Azimut in sodeluje na tekmah slovenske orientacijske lige. Progo je pretekel v 38 minutah in 8 sekundah, s tem pa je konkurenco premagal za več kot 3 minute: »Zmaga je bila malo nepričakovana. Proga po Tivoliju mi je sicer ustrezala. Bila je zelo fizična, ni pa bila tako zelo tehnična. Tako sem kar zadovoljen s tem dosežkom, s svojim uspehom, z zmago. Osrednji cilj zame v bližnji prihodnosti je državno prvenstvo, ki bo čez tri tedne v Ljubljani.«

    Z naskokom je v ženski konkurenci zmagala Tajda Bogataj, ki je imela pred drugouvršečno Nušo Jeram (Fakulteta za šport), sicer lanskoletno nosilko naslova, več kot 5 minut prednosti: »Super lepa tekma,« je bila navdušena Bogatajeva, ki se je tekmovalno z orientacijo srečala šele pred kratkim: »Orientacija se mi zdi zelo zanimiv šport, z njo se ukvarjam trenutno dobro leto.«

    REZULTATI –DUP v orientaciji:

    : Zaposlene (3360 metrov)
    1. Drešcek Urška (UL, Fakulteta za gradbeništvo in geodezijo) SLO 26:34
    2. Zaman Groff Maja (UL, Ekonomska fakulteta) SLO 54:08 +27:34

    Zaposleni (5600 metrov)
    1. Petrovic Dušan (UL, Fakulteta za gradbeništvo in geodezijo) SLO 52:19
    2. Osterman Natan (UL, Fakulteta za matematiko in fiziko) SLO 56:51 +04:32
    3. Bobovnik Nejc  (UL, Filozofska fakulteta) SLO 64:13 +11:54
    4. Agrež Vid (UL, Fakulteta za strojništvo) SLO 72:45 +20:26
    5. Leban Marijan (UL, Fakulteta za elektrotehniko) SLO 80:24 +28:05

    Študenti Rekreatvno (3360 metrov)
    1. Gulin Martin Rafael (UL, Fakulteta za kemijo in kemijsko tehnologijo) SLO 22:59
    2. Saražin Jaša (UL, Biotehniška fakulteta) SLO 24:40 +01:41
    3. Kebe Žiga (UL, Fakulteta za šport) 25:30 +02:31
    4. Furlan Klemen (UL, Fakulteta za šport) SLO 26:03 +03:04
    5. Mocnik Matic (UL, Fakulteta za elektrotehniko) SLO 27:07 +04:08
    6. Kovac Gašper (UL, Fakulteta za šport) SLO 27:18 +04:19
    7. Slabajna Blaž (UL, Fakulteta za kemijo in kemijsko tehnologijo) SLO 27:49 +04:50
    8. Lesar Lenart (UL, Fakulteta za šport) SLO 28:54 +05:55
    9. Sencar Tomaž (UL, Fakulteta za šport) SLO 28:55 +05:56
    10. Suhadolnik (UL, Fakulteta za računalništvo in informatiko) SLO 29:05 +06:06
    11. Kaplan Jaka (UL, Fakulteta za šport) SLO 29:09 +06:10
    12. Vodenik Filip (UL, Fakulteta za šport) SLO 29:51 +06:52
    13. Kumin Andrej (UL, Fakulteta za šport) SLO 29:53 +06:54
    14. Brec Sašo (UL, Fakulteta za šport) SLO 30:13 +07:14
    15. Erculj Andraž (UL, Fakulteta za gradbeništvo in geodezijo) SLO 30:15 +07:16
    16. Šadl Mitja (UL, Fakulteta za matematiko in fiziko) 30:17 +07:18
    17. Slemenšem Nejc (UL, Fakulteta za gradbeništvo in geodezijo) SLO 30:23 +07:24
    18. Lenart Anej (UL, Fakulteta za šport) SLO 30:25 +07:26
    19. Guld Grega (UL, Fakulteta za šport) SLO 33:50 +10:51
    20. Germic Aleš (UL, Fakulteta za šport) SLO 33:54 +10:55
    21. Anderle Rok (UL, Fakulteta za strojništvo) SLO 34:29 +11:30
    22. Lazar Luka (UL, Fakulteta za šport) SLO 34:36 +11:37
    23. Božic Florjan (UL, Fakulteta za šport) SLO 34:45 +11:46
    24. Cujec Patrik (UL, Fakulteta za šport) SLO 35:22 +12:23
    25. Žnidaršic Jan (UL, Fakulteta za šport) SLO 36:01 +13:02
    26. Preskar Milan (UL, Fakulteta za šport) SLO 36:11 +13:12
    27. Fatur Matic (UL, Fakulteta za šport) SLO 36:39 +13:40
    28. HVala Nejc (UL, Fakulteta za šport) SLO 36:41 +13:42
    29. Crepinšek Andrej(UL, Fakulteta za šport) SLO 36:44 +13:45
    30. Zabukovnik Nejc (UL, Fakulteta za šport) SLO 37:39 +14:40
    31. Maraž Mark (UL, Fakulteta za šport) SLO 38:06 +15:07
    32. Škrbec David (UL, Fakulteta za šport) SLO 38:14 +15:15
    33. Pristovnik Gal (UL, Fakulteta za šport) SLO 38:38 +15:39
    34. Testen Niko (UL, Fakulteta za šport) SLO 38:42 +15:43
    35. Lukman Vid Š(UL, Fakulteta za šport) SLO 38:56 +15:57
    36. Stropnik Aljoša (UL, Fakulteta za šport) SLO 39:35 +16:36
    37. Klobucar Rok (UL, Fakulteta za šport) SLO 39:45 +16:46
    38. Glavic Jernej (UL, Fakulteta za gradbeništvo in geodezijo) SLO 40:03 +17:04
    39. Brecl Amadej (UL, Fakulteta za šport) SLO 40:37 +17:38
    39. Brozovic Žiga (UL, Fakulteta za šport) SLO 40:37 +17:38
    41. Pinoza Aleksander (UL, Fakulteta za šport) SLO 40:39 +17:40
    41. Petric Tilen (UL, Fakulteta za šport) SLO 40:39 +17:40
    43. Konda Nejc (UL, Fakulteta za šport) SLO 41:19 +18:20
    44. Javornik Miha (UL, Fakulteta za šport) SLO 42:40 +19:41
    45. Vodnik Jan (UL, Fakulteta za elektrotehniko) 43:30 +20:31
    46. Ritonja Blaž (UL, Fakulteta za šport) SLO 43:33 +20:34
    47. Cesar Martin (UL, Fakulteta za šport) SLO 43:40 +20:41
    48. Bauman Domen (UL, Fakulteta za šport) SLO 43:50 +20:51
    49. Zorn Jan (UL, Fakulteta za šport) SLO 44:23 +21:24
    50. Majcenovic Mitja (UL, Fakulteta za šport) SLO 45:03 +22:04
    51. Afric Jani (UL, Fakulteta za šport) SLO 45:44 +22:45
    52. Bertoncelj Nejc (UL, Fakulteta za šport) SLO 47:46 +24:47
    53. Mustavar Jan (UL, Fakulteta za gradbeništvo in geodezijo) SLO 48:20 +25:21
    Marguc Gašper (UL, Fakulteta za šport) SLO dns
    Obersnel Janez (UL, Fakulteta za šport) SLO dns
    Toman Oskar Maj (UL, Fakulteta za šport) SLO dns
    Križaj Luka (UL, Fakulteta za šport) SLO dns
    Špehar Anže (UL, Fakulteta za šport) SLO dns
    Nagode Toni (UL, Fakulteta za kemijo in kemijsko tehnologijo) SLO dns
    Bergant Martin (UL, Fakulteta za šport) SLO dns
    Vižintin Blaž (UL, Fakulteta za šport) SLO dns
    Šavc Jure (UL, Fakulteta za šport) SLO dns
    Šerkezi Matjaž (UL, Fakulteta za šport) SLO dns
    Kocevar Janko (UL, Biotehniška fakulteta) SLO dns
    Svet Luka (UL, Biotehniška fakulteta) SLO dns
    Kreft Tilen (UL, fakulteta za matematiko in fiziko) SLO dns

    Študenti Tekmovalno (5600m, 0m)
    1. Hvala Gregor (UL, Naravoslovnoteniška fakulteta) SLO 38:08
    2. Stanonik Simon (UL, Fakulteta za strojništvo) SLO 41:42 +03:34
    3. Tušar Peter (UL, Fakulteta za strojništvo) SLO 42:00 +03:52
    4. Petrovic Blaž (UL, Fakulteta za šport) SLO 48:02 +09:54
    5. Šalamun Jan (UL, Fakulteta za strojništvo) SLO 51:18 +13:10
    6. Žnidaršic Urban (UL, Fakulteta za strojništvo) SLO 52:54 +14:46
    7. Suhadolnik Jernej (UL, Biotehniška fakulteta) SLO 55:34 +17:26
    8. Ivancic Anže (UL, Fakulteta za kemijo in kemijsko tehnologijo) SLO 63:34 +25:26
    9. Cvejoski Milan (UL, Medicinska fakulteta) SLO 65:59 +27:51
    10. Andrejc Žiga (UL, Fakulteta za elektrotehniko) SLO 67:19 +29:11
    Smolej Nejc (UL, Fakulteta za računalništvo in informatiko) SLO dns
    Kmetc Sandi (UL, Fakulteta za pomorstvo in promet) SLO disq
    Koplan Miha (UL, Fakulteta za gradbeništvo in geodezijo) SLO mp

    Študentke Rekreatvno (3360m, 0m)
    1. Kržišnik Manca (UL, Fakulteta za šport) SLO 29:03
    2. Hodnik Monika (UL, Fakulteta za šport) SLO 30:32 +01:29
    3. Merše Klara (UL, Fakulteta za kemijo in kemijsko tehnologijo) SLO 30:49 +01:46
    4. Merše Andreja (UL, Pedagoška fakulteta) SLO 31:15 +02:12
    5. Jerman Lara (UL, Fakulteta za matematiko in fiziko) SLO 31:18 +02:15
    6. Jurkovic Lucija (UL, Biotehniška fakulteta) SLO 32:36 +03:33
    7. Cimermam Marinka (UL, Zdravstvena fakulteta) SLO 32:39 +03:36
    8. Stišovic Katja (UL, Fakulteta za šport) SLO 33:02 +03:59
    9. Butara Barbara (UL, Fakulteta za arhitetkturo) SLO 33:06 +04:03
    10. Novak Metka (UP, Fakulteta za humanistične študije) SLO 33:12 +04:09
    11. Šolar Tjaša (UL, Fakulteta za šport) SLO 33:30 +04:27
    12. Udovic Maja (UL, Fakulteta za šport) SLO 33:32 +04:29
    13. Secnik Sara (UL, Fakulteta za gradbeništvo in geodezijo) SLO 33:41 +04:38
    14. Smonkar Neža (UL, Fakulteta za šport) SLO 33:58 +04:55
    15. Zelnik Urša (UL, Fakulteta za šport) SLO 34:14 +05:11
    16. Remešová Hana (UP, Fakulteta za matematiko, naravoslovje in informacijske tehnologije) SLO 34:15 +05:12
    17. Pahor Kristina (UL, Fakulteta za matematiko in fiziko)  SLO 34:22 +05:19
    18. Kožar Aleksandra (UL, Fakulteta za šport) SLO 35:10 +06:07
    19. Kumer Katarina (UL, Fakulteta za šport) SLO 35:31 +06:28
    20. Vrdjuka Katja (UL, Fakulteta za šport) SLO 38:49 +09:46
    21. Voncina Tanja (UL, Fakulteta za šport) SLO 39:05 +10:02
    22. Jagodic Klara (UL, Fakulteta za šport) SLO 39:12 +10:09
    23. Siegl Laura (UL, Filozofska fakulteta) SLO 39:46 +10:43
    24. Doblekar Kreuzer Ivonne (UL, Fakulteta za šport) SLO 44:13 +15:10
    25. Mercina Mirjam (UL, Fakulteta za šport) SLO 44:34 +15:31
    26. Klobucar Dora (UL, Fakulteta za šport) SLO 46:23 +17:20
    27. Kovšca Kiti (UL, Fakulteta za šport) SLO 46:26 +17:23
    28. Mohar Špela (UL, Fakulteta za šport) SLO 47:21 +18:18
    29. Pinter Maruša (UL, Fakulteta za šport) SLO 47:48 +18:45
    30. Vracar Iris (UL, Fakulteta za gradbeništvo in geodezijo) SLO 49:09 +20:06
    31. Pergovnik Lana (UL, Fakulteta za šport) SLO 49:23 +20:20
    32. Lipoglavšek Marta (UL, Fakulteta za gradbeništvo in geodezijo) SLO 49:33 +20:30
    33. Ferlic Zala (UL, Fakulteta za gradbeništvo in geodezijo) SLO 49:46 +20:43
    34. Stanic Lucija Študentke Rekreatvno FGG SLO 50:00 +20:57
    35. Bonca Eva (UL, Fakulteta za šport) SLO 50:10 +21:07
    36. Orešnik Zala (UL, Fakulteta za šport) SLO 55:29 +26:26
    37. Jakob Janja (UL, Fakulteta za šport) SLO 62:06 +33:03
    38. Jereb Živa (UL, Fakulteta za šport) SLO 62:29 +33:26
    39. Kalin Kante Maja (UL, Fakulteta za šport) SLO 64:28 +35:25
    40. Mavric Marjeta (UL, Fakulteta za šport) SLO 64:43 +35:40
    41. Puc Tina (UL, Fakulteta za šport) SLO 67:59 +38:56
    42. Stopar Anja (UL, Fakulteta za šport) SLO 68:36 +39:33
    43. Moric Barbara (UL, Fakulteta za šport) SLO 70:36 +41:33
    44. Skvarc Božic Kaja (UL, Fakulteta za šport) SLO 73:16 +44:13
    Jancar Tjaša (UL, Fakulteta za šport) SLO dns
    Loncar Natalia (UL, Fakulteta za šport) SLO dns
    Kragulj Sara (UL, Fakulteta za šport) SLO dns
    Medved Gaja (UL, Fakulteta za gradbeništvo in geodezijo) SLO dns
    Uršic Urša (UL, Fakulteta za gradbeništvo in geodezijo) SLO dns
    Mušic Maša (UL, Naravoslovnotehniška fakulteta) SLO dns
    Mencin Maja (UL, Fakulteta za šport) SLO dns
    Anžic Sergeja (UL, Fakulteta za šport) SLO dns
    Bartol Ana (UL, Fakulteta za šport) SLO dns

    Študentke Tekmovalno (5600 metrov)
    1. Bogataj Tajda (UL, Biotehniška fakulteta) SLO 51:01
    2. Jeram Nuša (UL, Fakulteta za šport) SLO 56:24 +05:23
    3. Arh Tina (UL, Fakulteta za matematiko in fiziko) SLO 68:33 +17:32
    4. Foški Brina (UL, Filozofska fakulteta) SLO 70:19 +19:18
    5. Casagrande Eva (UL, Medicinska fakulteta) SLO 71:47 +20:46
    6. Pavšic Petra (UL, Biotehniška fakulteta) SLO 101:18 +50:17
    Ravnikar Monika (UL, Pedagoška fakulteta) SLO mp

    Osnovni podatki o tekmovanju:

    Organizatorja tekmovanja: Slovenske univerzitetna športna zveza in Orientacijska zveza Slovenije

    Datum izvedbe tekmovanja: 16.5.2018

    Kraj izvedbe tekmovanja: Rožnik, Ljubljana

    Prijavno in štartno mesto: Študentski kampus, Pivovarniška 6, 1000 Ljubljana

    Izvajalec tekmovanja: Orientacijska zveza Slovenije

    Vodja tekmovanja: Eneja Osterman

    Število udeležencev: 123

    Facebook Twitter Google+ Pinterest

    DUP v šahu 2018/19: Na prvenstvu tako šahovska elita kot amaterji

    30.11.2018, Državna univerzitetna prvenstva

    Študentski kampus v Ljubljani je v četrtek, 29. 11. 2018, gostil Državno univerzitetno prvenstvo v šahu 2018/19, na katerem so se udeleženci borili za naslov državnega univerzitetnega prvaka. Tekmovanje je...

    Beri več

    Moštvo “Fakulteta za šport” s taktično igro do naslova v curlingu

    13.11.2018, Državna univerzitetna prvenstva

    V Ledeni dvorani Zalog v Ljubljani se je zaključilo Državno univerzitetno prvenstvo v curlingu za študijsko leto 2018/19, ki je potekalo 5. in 12 novembra 2018. Na prvenstvu se je...

    Beri več

    Za nami prvi del Državnega univerzitetnega prvensva v curlingu 2018/19

    05.11.2018, Državna univerzitetna prvenstva

    Ledena dvorana Zalog na Hladilniški poti 36 v Ljubljani je v ponedeljek, 5. novembra 2018, gostila prvi del Državnega univerzitetnega prvenstva v curlingu za študijsko leto 2018/19. Po uradnem treningu...

    Beri več

    Razpis Državnega univerzitetnega prvenstva v šahu 2018/19

    30.10.2018, Državna univerzitetna prvenstva

    Slovenska univerzitetna športna zveza (SUSA) bo v četrtek, 29. 11. 2018, organizirala Državno univerzitetno prvenstvo v šahu 2018/19, na katerem se bodo udeleženci borili za naslov državnega univerzitetnega prvaka.

    Beri več

    Razpis državnega univerzitetnega prvenstva v curlingu 2018/19

    15.10.2018, Državna univerzitetna prvenstva

    Dvorana Zalog na Hladilniški poti 36 v Ljubljani bo 5. in 12. novembra 2018 gostila Državno univerzitetno prvenstvo v curlingu za študijsko leto 2018/19. V ponedeljek, 5. 11. 2018, bo...

    Beri več

    Kljub premoči Primorcev zmaga moštva Univerze v Ljubljani

    05.10.2018, Državna univerzitetna prvenstva

    V finalnem obračunu Državnega univerzitetnega prvenstva v košarki 3x3, ki ga je v petek, 5. 10. 2018, gostil Študentski kampus na Pivovarniški ulici 6 v Ljubljani, je moštvo študentov Univerze...

    Beri več