dvigovanje uteži

  • Svetovno univerzitetno prvenstvo v dvigovanju uteži 2016/17

    Nastasja Štesl (FŠ in EF) je na SUP v dviganju uteži v Mehiki postavila nove tri  slovenske državne rekorde v kategoriji do 58 kg: 66 kg v potegu, 86 kg v sunku in 152 kg v biatlonu. Ti rezultati so  Nastasjo na SUP uvrstilI na 14. mesto, Juš Rožnik Novak (EF) pa je osvojil odlično 5. mesto.

     

    Že pri prvem dvigu Nastasje Štesl je bilo jasno, da je danes njen dan in da je zmožna uresničit cilj, ki si  ga je zastavila pred odhodom na SUP v Mehiko - postaviti nove državne rekorde v kategoriji do 58kg. Že drugi dvig je bil samo 1kg pod njenim osebnim in državnim rekordom. Tretji poizkus je potrdil dobro formo in padel je rekord v potegu, t. j. 66kg. S to vnemo je nadaljevala pri sunku in že v drugem poizkusu je Nastasja podrla rekord, ki pa ni obstal dolgo, saj je v tretjem poizkusu rezultat še izboljšala - sunila je 86kg! To pomeni, da imamo nove državne rekorde! Trije so padli v kategoriji do 58kg in sicer: 66kg v potegu, 86kg v sunku in 152kg v biatlonu, kar pa na SUP Nastjo uvršča  na 14. mesto. A za potrditev rezultatov je treba počakati.

    Jušu se na tekmovanju žal ni izteklo vse po načrtih, kot kaže ga je klimatska razlika nekoliko zdelala, tak da na tekmovanju ni bil ves svoj. Tekmovanje je sicer opravil z odličnim rezultatom 95kg v potegu (5kg slabše od svojega rekorda) in 133kg v sunku (prav tako 5kg slabše od svojega rekorda), kar je zadostovalo za skupno 5. mesto v njegovi kategoriji, kjer je bil najmlajši tekmovalec. A Jušu to ni bilo dovolj, tudi on si je zadal podreti nove državne rekorde v obeh disciplinah (potegu in sunku). S to naravnanostjo je tudi pričel tekmovanje, vendar se je takoj pri drugem poizkusu izkazalo, da danes ni njegov dan. Tako da je opravil vse tri dvige v sunku. Juš je bil nad izidom sprva razočaran, a se je sprijaznil, da proti slabemu počutju ni bilo moč storiti ničesar, tako da lahko rečemo, da je Juš s svojim 5. mestom na SUP na koncu koncev zadovoljen. In tako je tudi prav!

    Udeležbo na SUP v olimpijskem dviganju uteži je organizirala Slovenska univerzitetna športna zveza, podrli pa so jo tudi: Študentska organizacija Slovenije, Ministrstvo za izobraževanje, znanost in šport, Zveza olimpijskega dviganja uteži Slovenije, družba Assistance Coris d.o.o. ter športni dnevnik EkipaSN.