Še 100 dni do poletne univerzijade Napoli 2019

Ni dolgo, ko se je zaključila 29. zimska univerzijada v Krasnojarsku, so priprave na 30. poletno univerzijado v polnem teku. Do začetka univerzijade, ki so bo začela 3. julija 2019, je natančno 100 dni. Največje študentsko športno tekmovanje na svetu se bo zaključili 14. julija, na univerzijadi pa pričakujejo okoli 8000 športnic in športnikov. Tudi slovenska delegacija bo velika, saj je zanimanja s strani študentov precejšnje.

Več

V Centru MagmaX v Novi Gorici je potekal finalni del državnega univerzitetnega prvenstva v biljardu. Najboljših 16 študentov iz kvalifikacijskih turnirjev se je pomerilo za naslov državnega univerzitetnega prvaka v študijskem letu 2018/19. Zmagal je Aljoša Roškar, študent Fakultete za strojništvo, Univerze v Mariboru, ki je v tesnem finalu, s 5:3, ugnal študenta Pedagoške fakultete, Univerze v Ljubljani, Klemna Šoraka.

Več

Primorski odbojkarji in košarkarji na igrah ASA

Deset študentov Univerze na Primorskem so v teh dneh meri na mednarodnih Iger Akademskega športnega združenja (ASA) Izrael. Odšli so v obmorsko mestu Eilat na skrajni jugu Izraela, kjer bodo slovenske barve zastopali košarkarji 3x3, odbojkarji in odbojkarice na mivki. Košarkarsko ekipo 3x3 sestavljajo David Vac, Teo Matej Klepač, Tine Petrič in Siniša Miličevič v odbojki na mivki pa bosta nastopila dva para: Tia Cesar in Manca Rotar ter Luka Steblaj in Jernej Pleša.

Več

Razpis državnega univerzitetnega prvenstva v olimpijskem dviganju uteži 2018/19

V soboto, 30. marca 2019 bo Slovenska univerzitetna športna zveza v sodelovanju z Zvezo olimpijskega dviganja uteži organizirala državno univerzitetno prvenstvo v dviganju uteži. Tekmovanje bo potekalo v štirih kategorijah: študenti (moški, ženske) in zaposleni (moški, ženske) in se bo odvilo v večnamenski dvorani na Kodeljevem, Poljanska cesta 99, Ljubljana.

Več

V Krasnojarsku je z zaključno slovesnostjo pade zastor na 29. zimsko univerzijado. Rusi so se izkazali kot izjemni gostitelji in zagrizeni športniki, saj so osvojili kar 112 medalj. Ostale države pa so skupaj zbrale 116 medalj. Slovenija je po desetih letih na zimskih univerzijadah ostala brez medalje, a so športniki pokazala izjemen ekipni duh. Najbližje medalji je bil Matevž Rupnik v alpski kombinaciji. Zasedel je 4. mesto.

Več

Sebastjan Potokar zaključil univerzijado s 54. mestom

Zadnji tekmovalni dan na 29. zimski univerzijadi je od Slovencev v teku na smučeh nastopil Sebastjan Potokar. V kraljevski disciplini, 30 km prosto je s taktičnim tekom v skupini zasedel 54. mesto. To je njegova najboljša uvrstitev na univerzijadi. Zmagal je Japonec Naoto Baba, ki je za sabo pustil kar 4 ruske tekmovalce.

Več

Predzadnji tekmovalni dan na 29. zimski univerzijadi v Krasnojarsku smo videli dva slovenska nastopa. Najprej je na start moškega slaloma stopil Matevž Rupnik, dobro uro za njim pa se je v smučino najdaljše tekaške preizkušnje za ženske podala Neža Žerjav. Slednja je 15 km preizkušnjo končala na 29. mestu, Rupnik je odstopil v 1. vožnji slaloma.

Več

Deveti tekmovalni dan je na 29. zimski univerzijadi v Krasnojarsku Slovenijo zastopalo sedem športnikov. Tekmovali so v treh disciplinah. Najbolj se je odrezal Peter Podlogar, ki je bil v deskanju prostega sloga, v disciplini slopestyle na 9. mestu. Zgolj mesto slabše se je na slalomu uvrstila Saša Brezovnik. Na tretji tekmi v smučarski orientaciji sta nastopila tudi Blaž Petrovič in Jošt Lapajne ter zasedla pričakovani mesti.

Več

Od otvoritve 29. zimske univerzijade je minilo že cel teden, slovenski športnik pa še naprej sledijo cilju po čim boljših rezultatih. Osmi dan tekmovanja smo videli dve ekipni tekmi. Na delu so bili alpski smučarji in smučarske tekačice. Alpski smučarji so imeli na paralelni ekipni tekmi zahteven žreb, saj so se merili proti Češki in izpadli že v osmini finala. Osvojili so končno 9.-16. mesto. V ženski mešani štafeti pa so Anja Žavbi Kunaver, Nina Klemenčič ter Neža Žerjav osvojile 9. mesto.

Več

Max Kralj Kos na krilih navijačev do 5. mesta

Sedmi tekmovani dan so na 29. zimski univerzijadi nastopili štirje slovenski športniki. Najboljšo uvrstitev je dosegel Maks Kralj Kos, ki je v deskanju prostega sloga, v disciplini halfpipe osvojil odlično 5. mesto. V alpskem programu je bil na sporedu moški veleslalom, kjer je Matevž Rupnik osvojil 13. mesto, Ven Florjančič pa je zasedel 21. mesto. Nastopila je tudi umetnostna drsalka Maruša Udorih, ki je bila po kratkem programu 26. in se ni prebila v prosti program.