FOTO: ''Univerzijada je bila prvovrstna izkušnja!''

FOTO: ''Univerzijada je bila prvovrstna izkušnja!''

Slovenski tekmovalci, ki so nastopali na 29. zimski univerzijadi v Krasnojarsku, so še vedno pod vtisom izjemne izkušnje, ki so jo doživeli v Rusiji. Vsi so univerzijado videli v pozitivni luči, podali pa so zelo malo kritik. V spodnjem članku, poleg vtisov tekmovalk in tekmovalcev, lahko preberete tudi o netekmovalnem delu zimske univerzijade. Prilagamo tudi vse uredne rezultate, za vse športe, v katerih so nastopili slovenski športniki.

Ruski organizatorji so se na vseh področjih zelo potrudili in univerzijado pripravili na zelo visokem nivoju. To je potrdil tudi predsednik FISU Oleg Matitsin, ki je dejal: ''Krasnojarsk je postavil nove standarde.''''Krasnojarsk je postavil nove standarde.'' Domača reprezentanca je osvojila deleč največ medalj. Več kot 100. Organizatorji so se trudili na vsakem koraku in vse, z izjemno prevozov med prizorišči, je delovalo na zelo visokem nivoju. To dokazuje končna številka gledalcev, ki so si ogledali tekme na 29. zimski univerzijadi. Po uradnih podatkih je bilo prodanih kar 255.000 vstopnic za ogled športnih in kulturnih dogodkov v Krasnojarsku. Tudi slovenska delegacija je bila v Krasnojarsku navdušena nad kakovostjo organizacije tekmovanja, nad kakovostjo tekmovališč in prijaznostjo osebja, ki so posredno in neposredno pomagali športnikom.

''Celotna univerzijada je zelo velik in zanimiv dogodek. Sam sem pridobil zelo zanimivo in lepo izkušnjo. Glede tekmovanj v alpskem smučanju lahko rečem, da so bila organizirana na zelo visokem nivoju. Vse pripadajoče službe so delale dobro. S svojimi nastopi sem lahko zadovoljen. Prikazal sem dobre vožnje in na vseh tekmah, ki sem jih startal, sem prikazal korektne vožnje,'' je nastope na univerzijadi ocenil Matevž Rupnik.

Smučarska tekačica Anja Žavbi Kunaver pa je dodal: ''Poleg svojih tekmovanj, ki so bili seveda najpomembnejša zame, sva s sotekmovalko Nino Klemenčič obiskali precej ostalih tekem, saj se zavedava, da tudi ostalim našim športnikom veliko pomeni, če jih pridejo spodbujati sotekmovalci. S tem smo krepili ekipni duh, ki je bila na tej univerzijadi zares močno izpostavljen. Žal mi je, da se univerzijade nisem udeležila že kdaj prej.''

''Na svoji drugi univerzijadi sem se počutil zelo dobro. Vesel sem, da sem se odločil za nastop v Krasnojarsku. To je nova zelo zanimiva izkušnja. Prvič sem v Rusiji in moram reči, da gre za zanimivo deželo. Nikakor mi ni žal, da sem bil del tega dogodka,'' je dejal deskar prostega sloga Peter Podlogar.

Tudi trenerji so bili zadovoljni z videnim. Jure Čebokli, trener teka na smučeh je dejal: ''Najbolj sem bil zadovoljen z vzdušjem na univerzijadi. Najprej znotraj naše ekipe in tudi na splošno v Krasnojarsku. Prizorišča so bila vrhunska, univerzitetna vas je močno zbližala športnike in lahko smo doživeli pravo povezanost med športniki.Glede prizorišč je bilo vse zares najboljše možno. Sam še nisem doživel boljših pogojev. Servisne kabine, garderobe, urejenost prizorišč … Ne vem, če je lahko sploh še boljše. Moja ocena za prizorišča je 10 od 10.''

''Za delo trenerjev je bilo dobro poskrbljeno. Vendar v naši ekipi tekačev nas je bilo premalo. Kajti sam sem bil najprej serviser in sem moral skrbeti za smuči, šele nato sem opravljal vlogo trenerja. Tiste reprezentance, ki so imele s sabo servisno ekipo, se je lahko trener povsem posvetil tekmovalcem,'' je zaključil Jure Čebokli.

Ana Zimšek je bila v Krasnojarsku na svoji treti univerzijadi. Prvič je nastopila v Granadi leta 2015, tekmovala je tudi v Almatyju leta 2017 in nazadnje v Rusiji. Prav gotovo sogovornica, ki je lahko naredila primerjavo med različnimi prizorišči. ''Moram reči, da sem na vseh treh univerzijadah uživala. Granada je bila posebna, ker je bila prva. Almaty in Krasnojarsk pa sta si zelo podobna. Obe univerzijadi sta bili organizirani na zelo visokem nivoju. Sama pa bi za najboljšo univerzijado izbrala Almaty. Čeprav se vzdušje, ki smo ga ustvarili znotraj reprezentance v Krasnojarsku, ne da primerjati z ostalim univerzijadami. Tukaj smo se zares povezali.''

PREVOZI
Večina udeležencev se je med tekmovanji pritoževala zgolj čez prevoze. Trener Jure Čebokli je po Univerzijadi povedal: ''Edino, kar me je zmotilo so bili prevozi, ampak to ni pretirana kritika, saj se jim je nekajkrat nekoliko zalomil, a smo še vedno vsi prišli domov, v vas (smeh).'' Anja Žavbi Kunaver pa je dodala: ''Kot sem že omenila, je bilo zares vse organizirano na visokem nivoju, le vonj v jedilnici se mi je zdel nekoliko specifičen. Ampak po nekaj dneh smo se navadili tudi na to.''

DELEAGTI

Na univerzijadi v Krasnojarsku so poleg slovenskih športnikov in trenerjev različne naloge opravljali tudi drugi Slovenci. Matjaž Krajnc je bil glavni FISU delegat pri alpskem smučanju. Matjaž Vrecl je skrbel za skladnost opreme alpskih smučarjev s strani FIS. Delegat mednarodne zveze v teku na smučeh je bil Marko Luštrek. Sodniški nadzornik Mednarodne hokejske zveze pa je bil Igor Dremelj.

SLOVENSKI VEČER

Vse Slovence, ki so delovali na univerzijadi v Krasnojarsku smo skupaj s tekmovalci in trenerji povabili na slovenski večer, kjer smo se med sabo še bolje spoznali in izmenjali izkušnje in vtise iz univerzijade. Matevž Rupnik in Ven Florjančič sta prejela diplomo s strani organizatorja, saj sta se uvrstila v prvo sedmerico nastopajočih v vsaj eni disciplini.

 

URADNI REZULTATI 29. zimske univerzijade Krasnojarsk 2019: 

pdfalpsko smučanje
pdftek na smučeh
pdfsmučanje prostega sloga

pdfsmučarska orientacija
pdfdeskanje na snegu
umetnostno drsanje

 Srečko Ferlež

Facebook Twitter Google+ Pinterest

Vsi rezultati slovenskih športnikov na PUNI2019

01.08.2019, Univerzijade

Na 30. poletni univerzijadi, ki je potekala v Neaplju od 3. do 14. julija 2019, je Slovenijo zastopalo 63 športnic in športnikov. Nastopili so v devetih različnih športnih panogah in...

Beri več

DAN 11: Ritmičarke v skupinski vaji na 5. mestu (video)

13.07.2019, Univerzijade

Kot zadnje so na 30. poletni univerzijadi nastopile tekmovalke v ritmični gimnastiki. Enajsti dan tekmovanja smo videli posamične finalne obračune po rekvizitih in skupinske vaje, kjer je nastopila tudi slovenska...

Beri več

DAN 10: Neja Filipič bronasta v troskoku! (video, foto)

12.07.2019, Univerzijade

Na 30. poletni univerzijadi je Neja Filipič, študentka Fakultete za farmacijo, Univerze v Ljubljani v troskoku osvojila bronasto medaljo. V petem poskusu je skočila 13,73 m in zaostala samo za...

Beri več

DAN 9: Lokostrelci deveti, ritmičarke v kvalifikacijah

11.07.2019, Univerzijade

Deveti tekmovalni dan na 30. poletni univerzijadi v Neaplju so znova največ slovenskih nastopov opravili atleti. Nastopilo jih je pet, med njimi pa je najboljši rezultat dosegal Monika Podlogar v...

Beri več

DAN 8: Neja Filipič v finalu troskoka, na delu tudi lokostrelci

11.07.2019, Univerzijade

Osmi tekmovalni dan na 30. poletni univerzijadi v Neaplju je prinesel nekaj lepih rezultatov za slovenske športnike. Neja Filipič je dosegal 4. daljavo v kvalifikacijah troskoka in se uvrstila v...

Beri več

DAN 7: 8. mesto v metu diska za Domjanovo

10.07.2019, Univerzijade

Sedmi tekmovalni dan na 30. poletni univerzijadi v Neaplju je Veronika Domjan, študentka Pedagoške fakultete, Univerze v Mariboru osvojila 8. mesto v metu diska. V finalu je disk najdlje vrgla...

Beri več